تبلیغات
ایی دی نوکس نکات و ترفندهای لینوکس - نخستین آیینه رسمی مخازن APT پارسیکس راه‌اندازی شد
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
7 مرداد 88  13:09    ویرایش: 7 مرداد 88 13:23
توسط: Hormozan

با کمک گروه LFEO و اختصاص ۲۰۰ گیگابایت فضای دیسک سخت و ۲ ترابایت ترافیک ماهیانه، امکان ایجاد نخستین آیینه رسمی مخازن نرم‌افزاری APT پارسیکس فراهم شد. این مخازن هر یک ساعت خود را با مخازن اصلی هماهنگ می‌کنند. در حال حاضر امکان دریافت بسته‌های BOSS و Kev از این مخازن امکانپذیر می‌باشد. اینجا مجددا لازم می‌دانیم تا از گروه LFEO به خاطر پشتیبانی از پروژه پارسیکس و فراهم کردن این امکان تشکر کنیم. برای استفاده از این مخازن، فایل etc/apt/sources.list/ را ویرایش کرده، متن "packages.parsix.org" را با "parsix.lfeo.ir" جایگزین کرده و دستور apt-get update را اجرا نمایید.

گروه LFEO در تابستان ۱۳۸۵ جهت گسترش و توسعه گنو/لینوکس در ایران توسط آقایان سید بهرام سیادتی و پدرام عظیمایی بنیان گزاری شد . از همان ابتدا سیاست این گروه ؛تجارت؛ در کنار متن باز بود و هم اکنون نیز همین هدف را به عنوان سرلوحه برای خود در نظر گرفته است . از اولین پروژه های این گروه تارنما GNUDownload بود که به معرفی نرم افزار های جدید گنو/لینوکس می پردازد . این تارنما در هشتم مهر ماه سال ۱۳۸۵ فعالیت رسمی خود را آغاز نمود و تا کنون دارای فراز و نشیب های بسیاری بوده است . پروژه بعدی , راه اندازی یک پایگاه جهت میزبانی رایگان پروژه های متن باز در ایران بود . این پروژه با سرعت کمی رو به جلو میرفت و زمانی که شرکت گوگل قسمت مربوط به دریافت Google code را برروی ایرانیان بست . بیم آن میرفت که سایت هایی همچون sourceforge و یا berlios نیز همین روند را در پیش گیرند . لذا سرعت انجام این پروژه چندین و چند برابر شد و در نتیجه این فعالیت ها, وب سایت OSP در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ راه اندازی شد .

پروژه ها

OSP - میزبانی رایگان پروژه های متن باز - شروع به کار : اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ ورود
GNUDownload - معرفی برنامه های جدید مربوط به لینوکس - شروع به کار : مهر ماه ۱۳۸۵ ورود

پروژه های مورد حمایت


پروژه های زیر مربوط به LFEO نمیشود اما گروه LFEO از این پروژه ها حمایت میکند : GTK-IR - گروه کاربران ایرانی GTK+ - شروع به کار : مهر ماه ۱۳۸۶ ورود

درباره LFEO

-آیا گروه LFEO به نهاد دولتی و یا خصوصی وابسته است ؟
خیر . LFEO یک گروه کاملا شخصی است و هزینه ها توسط خود گروه تامین میگردد.
-آیا میتوان با این گروه همکاری کرد ؟
بله !‌ به صفحه تماس مراجعه کنید
-آیا امکان کمک مالی به این گروه وجود دارد ؟
به این صفحه مراجعه کنید
-LFEO مخفف چیست ؟
Linux For EveryOne
-توزیع مورد پیشنهاد LFEO چیست ؟
اگر توزیع ها را به دو قسمت بومی (ایجاد شده برای ایران) و غیر بومی (غیر محدود به کشور) تقسیم کنیم، می توان Ubuntu را در بین توزیع های غیر بومی بهترین توزیع برای همه کاربران به علت سادگی و قدرت آن دانست و در بین توزیع های بومی، می توان Parsix بهترین و سازگار ترین توزیع با نیاز های کاربران ایرانی دانست.

منبع : http://www.technotux.org/html/index.php

   


نظرات()   

ایی دی نوکس نکات و ترفندهای لینوکس

امنیت بالا رایگان آزاد ( پارسیكس پارس لینوكس كارآمد و لینوكس شریف )