تبلیغات
ایی دی نوکس نکات و ترفندهای لینوکس - ایجاد مخزن از بسته های نصب شده در دبیان و ابونتو
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
2 شهریور 88  17:41    ویرایش: - -
توسط: Hormozan
نوع مطلب: ابونتو ،دبیان ،

APTonCD یك ابزار ( برنامه ) با رابط گرافیكی است برای ایجاد یك یا بیش از یك CD یا DVD (كه شما بر حسب نیاز خود انتخاب می كنید ) از بسته های دبیان نصب شده روی سیستم خود كه از این طریق می توانید یك مخزن روی CD یا DVD ایجاد كنید.

این برنامه توانایی تولید CD یا DVD از تمامی بسته های دبیان نصب شده با apt-get و aptitude و synaptic را  از روی  سیستم ابونتو یا دبیان و یا پرسیكس را دارد.

شما می توانید این برنامه را دانلود كنید و با دستور dpkg نصب كنید. ویا كد منبع ان را دریافت و سپس كامپایل و نصب كنید و یا اینكه با دستور زیر در خط فرمان ان را نصب كنید.

sudo apt-get install aptoncd

و یا از Add/Remove در ابونتو و یا دبیان و یا پرسیكس نصب كنید.

كاربرد :

پس از نصب برنامه را از مسیر زیر اجرا كنید :

System->Administration->APTonCD

سپس برای ایجاد یك مخزن بصورت فایل ISO بر روی دكمه " Create " كلیك كنید. برنامه لیستی از بسته های نصب شده روی سیسیتم را نمایش داده كه شما می توانید انهایی را كه لازم ندارید حذف كنید.

هنگامی كه از وجود بسته ها ی لازم خود اطمینان پیدا كردید برا تولید مخزن خود  روی دكمه " Burn " كیك كنید و نوع CD  یا  DVD را برای رایت فایل ISO انتخاب نمایید.

برای بكارگیری از این مخزن برنامه  APTonCD را اجرا كنید و بر روی دكمه  " Restore " كلیك كنید. با انتخاب  " Restore " برنامه APTonCD برنامه های ارشیو شده در قالب فایل ISO را روی سیستم شما كپی می كند.

این برنامه برای اند دسته از دوستانی كه به اینترنت دسترسی ندارند مفید است در صورتی كه بتوانند از دوست یا فردی دیگر كه روی سیستم ابونتو یا دبیان یا پارسیكس خود بسته های لازم را نصب كرده  فایل ISO را دریافت كند.

سایت پروژه

دانلود برنامه

در صفحه دانلود روش نصب از كد منبع توضیح داده است.

   


نظرات()   

ایی دی نوکس نکات و ترفندهای لینوکس

امنیت بالا رایگان آزاد ( پارسیكس پارس لینوكس كارآمد و لینوكس شریف )