تبلیغات
ایی دی نوکس نکات و ترفندهای لینوکس - نصب برنامه ها با synaptic
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
7 شهریور 88  15:05    ویرایش: 7 شهریور 88 15:30
توسط: Hormozan
نوع مطلب: ابونتو ،فدورا ،

در توزیع های ابونتو دبیان و پارسیكس apt-get و aptitude از انواع روش های نصب برنامه ها از مخازن on-line در اینترنت هستند.

اما در این توزیع ها برای نصب برنامه ها  برنامه synaptic با رابط گرافیكی وجود دارد كه نصب برنامه ها را ساده تر میكند. شما با این برنامه قادر به نصب و به روزرسانی و حذف هر برنامه ایی هستید.

این برنامه شامل كتابخانه ها و نرم افزارهای كاربردی است. این كتابخانه ها می توانند بعنوان یك وابستگی برای برنامه ایی دیگر باشند.

شما برنامه ایی كد منبع را دانلود كرده و برای نصب ان نیاز به نصب یك كتابخانه بعنوان وابستگی دارید. با جستجو در این برنامه كتابخانه مورد نظر را یافته و روی ا ن كلیك راست كنید و سپس با انتخاب گزینه install ان را نصب كنید.

یا اینكه برای به روز رسانی یك نرم افزار یا برنامه ان را جستجو كنید و سپس با كلیك راست روی نام ان و انتخاب گزینه update ان را به روز رسانی كنید و یا با كلیك راست و انتخابdelete انرا حذف نمایید.

البته برای هر تغییری نیاز به كلیك روی دكمه Apply دارید.

System -> Administration -> Synaptic Package Manager

Add/Remove

برنامه Add/Remove اگر شما برنامه مورد نظر خود را با apt-get , aptitude و یا synaptic برای نصب پیدا نكردید می توانید از این برنامه برای نصب ان كمك بگیرید.

كار با ان برنامه بسیار ساده تر از apt- get , aptitude و synaptic است. تمامی برنامه ها با كاربرد خود همچون ابزار های اینترنت شبكه و یا برنامه سازی و ... دسته بندی شده و شما با با انتخاب هر دسته و سپس انتخاب برنامه مورد نظر می توانید انرا نصب كنید.

شما در برنامه بالا قادر به جستجو نیز هستید و برای انجام تغییرات باید روی دكمه Apply كلیك كنید.

Applications -> Add/Remove Programs

به روز رسانی سیستم  با synaptic :

اگر سیستم خود را می خواهید به روز رسانی كنید با برنامه synaptic به صورت زیر عمل نمایید.

System -> Administration -> Synaptic Package Manager -> "Reload" then "Mark all upgrades"

و اگر می خواهید بصورت خودكار سیستم را به روز در اورید :

System -> Administration -> Synaptic Manager -> Settings -> Preferences -> General -> Reloading Outdated Package Information -> Automatic

در مطلبی جدا بیشتر توضیح می دهم.

   


نظرات()   

ایی دی نوکس نکات و ترفندهای لینوکس

امنیت بالا رایگان آزاد ( پارسیكس پارس لینوكس كارآمد و لینوكس شریف )